Brodsko-posavska županija: Slavonski Brod dobiva Sveučilište

Za Brodsko-posavsku županiju i Grad Slavonski Brod 27.svibanj je povijesni dan. Nakon višegodišnjeg truda i rada, Slavonski Brod dobio je svoje Sveučilište. Na sjednici, Senat Sveučilišta u Osijeku jednoglasno je izglasao promjene koje će dovesti do odvajanja njegovih slavonskobrodskih sastavnica te formiranja novog Sveučilišta u Slavonskom Brodu.

Vlada Republike Hrvatske, na čelu s premijerom Andrejem Plenkovićem, još jednom je dokazala kako vodi računa o svim dijelovima Republike Hrvatske, jer Sveučilište u Slavonskom Brodu od izuzetne je važnosti, kao preduvjet kako bi mladi ostali u našoj županiji, ali i kako bi i privukli mlade iz drugih krajeva Lijepe naše.

Današnja Odluka Senata Sveučilišta u Osijeku kruna je i višegodišnje borbe i zalaganja župana Danijela Marušića i predsjednika Županijske skupštine Pere Ćosića,  kako bi ovaj veliki projekt doveli u fazu realizacije. (Brodsko-posavska županija)