Sisačko-moslavačka županija: Potpisan ugovor o projektiranju Studentskog doma u Petrinji

Župan Ivo Žinić, uz kojeg su bili njegovi zamjenici Roman Rosavec i Ivan Celjak, je u srijedu, 12. lipnja 2019. godine, potpisao s direktorom tvrtke Arhingtrade Matom Žagarom Ugovor o projektiranju Studentskog doma u Petrinji. Potpisivanju su nazočili i rektor Sveučilišta u Zagrebu Damir Boras, prodekan Odsjeka u Petrinji Učiteljskog fakulteta Marko Badrić, te predsjednik Upravnog vijeća Studentskog centra Sisak Ivan Prskalo i ravnatelj tog centra Božan Šutalo.
U prosincu prošle godine potpisan je sporazum o suradnji između Sveučilišta u Zagrebu i Sisačko-moslavačke županije, a plod te suradnje je potpisivanje Ugovora o projektiranju Studentskog doma u Petrinji. Potreba je u Petrinji za ovakvim objektom velika. Trenutačno u različitim programima ima upisanih više od 500 studenata. Kapacitet doma je otprilike 70 kreveta, a u njegovom će sastavu biti i studentska menza. Ugovor je vrijedan 221.000 kuna, rekao je župan Ivo Žinić, koji se nada da ćemo u roku, a možda i prije roka od 135 dana imati gotovu potrebnu projektnu dokumentaciju. (Sisačko-moslavačka županija)