Virovitičko-podravska županija: Potpisan ugovor vrijedan 9,4 milijuna kuna za projekt 'Kuća čaja - oaza mira'

Nakon uspješne prijave na poziv Promicanje održivog razvoja prirodne baštine na području Slavonije, Baranje i Srijema Općina Špišić Bukovica je 13. lipnja 2019. godine potpisala Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Kuća čaja – Oaza mira“. Projekt ukupne vrijednosti 9,4 milijuna kuna sufinancirat će se u iznosu od gotovo 85% bespovratnih sredstava u iznosu od 7,9 milijuna kuna. Projekt će se provesti u partnerstvu s Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode i ekološkom mrežom Virovitičko-podravske županije i Turističkom zajednicom Virovitičko-podravske županije, te uz savjetodavnu podršku RA VIDRA-e.

Cilj projekta je doprinijeti održivom korištenju prirodne baštine kroz razvoj prepoznatljivog i privlačnog turističkog odredišta, s ciljem doprinosa održivom društveno-gospodarskom razvoju na području Slavonije Baranje i Srijema. Realizacija projekta doprinijet će povećanju javne svijesti o važnosti očuvanja bioraznolikosti i georaznolikosti na zaštićenim područjima, razvoju turizma, kao i porastu zaposlenosti te rastu i razvoju gospodarstva. (www.rvidra.hr)